Quantcast
Zaloguj się do Freedisc
Masz problem z rejestracją? Wyłącz aplikacje i wtyczki blokujące reklamy!
Zaloguj się
Załóż darmowe konto
Masz problem z rejestracją? Wyłącz aplikacje i wtyczki blokujące reklamy!
Zarejestruj się
Forum
Zaloguj się do Freedisc
Ostatnia aktywność na forum
Błędy i problemy techniczne

Statystyki ... statyczne ...

birman
birman
Ciągle jest problem z licznikiem rankingowym. Licznik statystyczny powinien działać, a tak nie jest i w niektórych parametrach jest statyczny. Nie jest to wielki problem ale dobrze jest, gdy wszystko działa i jest na miejscu. Chodzi o komunikat w tabeli "brak danych". 
Jeśli taki komunikat wyświetla mi się w głowie, to znaczy, że coś było - jest nie hallo ;D 
ziomek72
ziomek72
Statystyki (te pod opisem profilu) ostatnio w niedzielę się odświeżały.
P.s.
Zrobił byś w końcu wyszukiwarkę na forum?
marcin
marcin
Jak uporam się z tymi serwerami, bedę musiał sprawdzić co się dzieje ze statystykami. Nie powinno być tak, że liczy się to raz na kilka dni :/

Wyszukiwarka forum? Pewnie też trzeba dorobić. Na 3 miejscu w kolejce :)
ziomek72
ziomek72
Marcin jak uporasz się z serwerami rzuć oko na statystyki.... bo chyba wszystkie od co najmniej 3 dni się nie liczą. 
marcin
marcin
Już patrze...
marcin
marcin
Z tego co widzę po logach powinno być wszystko ok :|
Zrobilem screena dzisiaj rankingu - zobacze czy jutro cos sie zmeini.
DagMarta
DagMarta
Przypnę się tutaj :)
Ale temat raczej jest na VIDER bo tam statystyk brakuje na profilu i trzeba latać do kogoś na profil do przyjaciół aby dojrzeć dane ... może warto coś pomyśleć :)
marcin
marcin
ZIomek - statystyki działają poprawnie, właśnie to sprawdzilem. Nie wiem jak było 2-3 dni temu, ale dzisiaj na 100% jest ok.

Co do statystyk na vider - tak masz racje, trzeba tam dorobić tą opcje przy profilu i oczywiście mobilną wersję wyszukiwarki bo nie działa :/ Zaraz bede planowal sobie prace na dzisiaj :)
vonlanten
vonlanten
nie wiem czy to tylko u mnie ale na stronie głównej profilu pod komentarzami nie wyświetlają się ikony "ulubione"
vonlanten
vonlanten
Witam
być może mam błędne odczucie ale chyba nie odświeżyły się statystyki - punkty karma, ranking itd.
marcin
marcin
Wydaje mi sie ze sie odświezyły, liczą się codziennie. Jeśli jeden dzień nawet sie nie zliczyly to nie ma powodu do paniki, czasami skrypt sie wysypie.. Jeśli dalej beda problemy zobacze co sie dzieje, ale wydaje mi sie ze jest ok ;)
anuladr
anuladr
U mnie chyba też coś martwo od wczoraj ze statystykami odnośnie ilości pobrań...
marcin
marcin
poczekajmy do jutra...
ve3tmz
ve3tmz
u mnie juz 3 dni statystyki stoja
vonlanten
vonlanten
Marcin, statystyki ani rusz ... :(
marcin
marcin
Niedobrze, juz to sprawdzam 
marcin
marcin
Dzisiaj powinno być lepiej, ale zobaczymy :)
vonlanten
vonlanten
Marcin takie pytanie na marginesie, w statystykach mam wartość minusową, konkretnie -13, może tak się zdarzyć i z czego to wynika ?

Ilość odsłon
20 386
-13
marcin
marcin
Jeśłi usuniesz jakiś plik to razem z nim odlatują wszystkie jego statystyki.
vonlanten
vonlanten
ok już rozumiem w takim razie to pliki z nadużyć, dzięki za info
ve3tmz
ve3tmz
moje statystyki stoja 5 dni
vonlanten
vonlanten
CIEKAWE ;) wczoraj Twój post brzmiał:  

u mnie juz 3 dni statystyki stoja

dziś już od 5 dni .... zwolnij za szybko żyjesz :D

żart oczywiście :p
ve3tmz
ve3tmz
Statystyki stoja juz 4 lub 5 dzien...Moze odwzorowac jedna cyfre na druga,i juz mamy dwie.
Korzystajac z bardzo prostych funkcji mozna podzielic caly alfabet liczb na 2 do 3 czesci.
Mozna tak zyc,ale ja wole ogladac wszystkie cyfry i liczby...tzn ich shapes 

Statystki stoja.Prosze o naprawe
vonlanten
vonlanten
się ruszyło ... :)
Seewald
Seewald
Się nic nie ruszyło , statystyki jak stoją od paru dni tak nadal stoją 
vonlanten
vonlanten
miałem na myśli punkty karma i ranking, reszta faktycznie bez zmian
mario1414
mario1414
Spokojnie, u mnie już się pozmieniało.
birman
birman
Statystyki leżą nieodświeżone od rana.
marcin
marcin
dzisiaj nie będę właczał liczenia, serwer jest dosc mocno obciążony od liczenia statystyk. 

Faktycznie statystyki wyglądają podobnie, ale po logach widze ze nie bylo zadnego błędu :|
birman
birman
Funkcje zliczania statystyk może lepiej przełożyć na noc.
marcin
marcin
Zawsze zliczanie włącza się codziennie godzinie 00:40, dzisiaj po logach widze ze tez wystarowała bez błędów.


birman
birman
Staty są odświeżane co 2 dwa dni i taka jest marcin prawda. Wrzucone pliki 4,6 Gb ;)
vonlanten
vonlanten
Marcin prośba o sprawdzenie odnośnie naliczania statystyk, które już co najmniej od dwóch dni ani rusz.
birman
birman
Potwierdzam, od dwóch dni są zamrożone.
marcin
marcin
Włączyłem nowe liczenie, zobaczymy czy się policzy.

Wieczorem (właśnie o tej godzinie co liczą się statystyki przycina się troche serwer bazy danych). Możliwe że to od tego liczenia. 
marcin
marcin
Z tego co widze od rana coś się liczy więc bez paniki. Jeśłi do jutra nic się nie poprawi będziemy walczyć dalej...
birman
birman
Cyferki w ruchu, jest ok. Teraz marcinie czekamy na usprawnienia w wyszukiwarce :)
vonlanten
vonlanten
niestety jednak ponownie występuje niedogodność z wszelkiego rodzaju nie naliczaniem się statystyk, prośba o sprawdzenie.
volvo
volvo
staty "stoją" od pewnego czasu
birman
birman
Działały zaledwie jedną dobę 2 dni temu :(
marcin
marcin
Nie da się ukryć, statystyki wiszą :)

Już na to patrze...
birman
birman
Dzięki marcin za uruchomienie statystyk, mam nadzieje, że jutro też będą śmigać i przez kolejne dni :)
marcin
marcin
Dzisiaj widze że statystyki się policzyły? 
vonlanten
vonlanten
tak, jest ok na daną chwilę
ve3tmz
ve3tmz
Jestem codziennie na stronie.Po kilku dniach postoju licznikow nareszcie ruszylo.

Moj licznik jest w tyle,choc codziennie zbieralem min.200 pkt,co za tym idzie i pozycja spadla

Licznik nie zostal odswierzony.Prosze adm o korekcje.Dziekuje
marcin
marcin
Kolejna poprawka wprowadzona, zobaczymy co jutro... Dobrze że przypominacie o tym problemie.
vonlanten
vonlanten
Generalnie chyba coś szwankuje, taki przykład:

w statystykach w Popularne pliki dodane w przeciągu ostatnich 30 dni, znajduje się np. odc. serialu obok wartość 232, po kliknięciu w ten dany odc. pod obrazem kolejne wartości a konkretnie odsłony: 185

Teraz pytanie, które z tych wartości są spójne i najbardziej rzeczywiste lub być może występuje jakiś błąd.
marcin
marcin
Co do rankingu, to jak dla mnie ruszyło. W logach tam gdzie ostatnio ranking się sypał widzę że wszystko się dobrze policzyło. Ale chyba jest teraz w innym miejscu błąd :/ Już się za to biorę.

Co do Twojego pytania vonlanten. To raczej nie jest problem. Te dane są uaktualniane jeśli mnie pamięć nie myli raz na 3 godziny. Mam na myśli te dane które widzisz w podstronie swojego profilu (popularne w przeciągu 30 dni).

Biore się za naprawe rankingu, nie będzie to takie łatwe jak mi sie wydawało.
ziomek72
ziomek72
Marcin sprawdź przy okazji dlaczego na zachowanieh plikach korzysta tylko osoba zachowujaca, a wgrywajacy plik już nie, bo statystyki z zachowanego pliku nie są dodawane do "oryginałów"
marcin
marcin
są dodawane dla jednego i drugiego użytkownika... Odsłony na pewno, nie wiem jak pobrania.
Odpowiedzi mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy
Top